Gyvename skaitmeninio amžiaus eroje, kur technologinės inovacijos beatodairiškai skverbiasi į mūsų kasdienybę skatindamos itin sparčias permainas įvairiose srityse. Kalba nėra išimtis, todėl šiuo metu yra be galo svarbu sugebėti išlaikyti intensyvų domėjimąsi kalbos technologijomis, tirti, analizuoti, kurti išteklius ir įrankius lietuvių kalba. Tik tokiu būdu galime puoselėti ir tausoti mūsų gimtąją kalbą, neatsilinkti nuo pasaulyje vyraujančių kalbos technologijų tendencijų ir atitolinti kalbos nykimo grėsmę.
CLARIN infrastruktūra sukurta siekiant išsaugoti kalbų įvairovę. CLARIN tai bendrųjų kalbos išteklių ir technologijų infrastruktūra skirta ne tik humanitarinių ir socialinių mokslų specialistams, bet visų disciplinų tiriančių kalbą mokslininkams, dėstytojams, studentams ir kt. interesantams. CLARIN-LT saugykloje talpinami skaitmeniniai teksto, garso, vaizdo ir multimodaliai ištekliai ir jų analizės įrankiai. Lietuvos mokslininkų dėka kiekvienais metais CLARIN-LT kolekcija pasipildo naujais vertingais kalbos ištekliais ir įrankiais. Be to, CLARIN-LT saugykla yra nemokama ir atvira visuomenei.

Šių metų kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių mokslų fakulteto tinklalapyje pasirodė straipsnis „Kalba – Lietuvos skaitmeninės transformacijos veiksnys“, kuriame akcentuojama iniciatyvų skatinančių domėjimąsi ir pasididžiavimą lietuvių kalba svarba, pristatomi turimi ištekliai lietuvių kalba ir nurodoma kur jų ieškoti, aptariama su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos mokslininkai kurdami kalbos technologijas ir paaiškinamos kylančių sunkumų priežastys. Taip pat skaitytojai supažindinami su naujais išteklių projektais. Visą straipsnį skaitykite čia.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.