
2025 m. gegužės 14 d. vyko CLARIN Café renginys Efektyvus bendravimas su rėmėjais: žvilgsnis iš rėmėjų pozicijos (CLARIN Café – How to Talk to Your Funder: A Funder’s Perspective), kurio metu pranešėja Alice Dijkstra, Nyderlandų mokslinių tyrimų organizacijos (NWO) vyresnioji patarėja turinti daugiau nei 30 metų darbo patirties su nacionaliniais ir tarptautiniais mokslinių tyrimų projektais, dalinosi žiniomis ir patirtimi.
Renginio pranešėja išskyrė šiuos esminius dalykus:
- ● Svarbu įsidėmėti, kad siekiant gauti finansavimą reikia geros istorijos, tvirto ir įtikinamo naratyvo, nes privalote parduoti savo istoriją rėmėjams.
- ● Teikiant projekto pasiūlymą reikia turėti ambicijų, bet negalima per daug prižadėti, o pateikti įsipareigojimai turi būti realių galimybių ribose.
- ● Būtina pristatyti ilgalaikius tvarumo planus, paaiškinkite kaip viskas vyks po to kai projektas pasibaigs ir kokie yra ateities planai.
- ● Atlikite rizikos analizę, pvz., ką darysite jei pinigai pasibaigs ankščiau laiko, arba jei pabrangs projekto išlaikymas ir pan. Gal jūs dar neturite tinkamų sprendimų, bet tai parodys, kad turite supratimą apie galimas grėsmes.
- ● Pravartu turėti ir trumpalaikių tikslų sąrašą.
- ● Rašant projektų pasiūlymus svarbus veiksnys yra kūrybiškumas. Stenkitės visada būti kūrybiški, net jei prašote atnaujinti projektą, parodykite jo išskirtinumą ir planuojamas naujas funkcijas, akcentuokite, kad finansavimas reikalingas naujovėms diegti, o ne tik senų funkcijų palaikymui.
- ● Aiškiai apibrėžkite projekto komandos struktūrą, paaiškinkite kas ką daro ir kas už ką atsakingas. Taip pat pranešėja rekomenduoja išlaikyti balansą tarp komandos narių lyčių – vyrų ir moterų. Jei projekto pasiūlyme dalyvaus tik vyrai arba tik moterys, galite būti šiek tiek prasčiau įvertinti.
- ● Įsitikinkite, kad nedarote to paties ką darėte anksčiau, o darote tai ko reikalauja projektų pasiūlymus priimanti institucija.
- ● Niekada nekopijuokite ankščiau pateikto projekto turinio ruošiant naujo projekto pasiūlymą, nes reikalavimai bus kitokie ir galite padaryti esminių klaidų ar nepastebėti svarbių dalykų.
- ● Labai svarbu atidžiai išsianalizuoti vertinimo kriterijus ir pagal juos paruošti projekto pasiūlymą, o kilus klausimams nesidrovėti ir susisiekti su projektų pasiūlymus priimančios institucijos darbuotojais, nes jei gali išsamiai paaiškinti visas taisykles ir patarti į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį.
Santraukos rengimas
Alice Dijkstra akcentavo, kad projekto pasiūlymo santraukos ruošimui reikėtų skirti itin daug dėmesio. Santrauka skirta komisijos nariams, kurią sudaro ne tik tos pačios srities specialistai, bet ir asmenys iš kitų mokslo sričių. Todėl santrauka turi būti suprantama visiems, ji turi kelti susidomėjimą ir norą skaityti toliau. Kitu atvejų komisijos nariai gali net neatsiversti projekto pasiūlymo, įvertinti jį minimaliais balais ir numesti į šalį. Be to, santraukos tinkamumą reikia tikrinti, duoti skaityti asmenims iš kitų mokslo sričių ir koreguoti atsižlegiant į gautus komentarus.
Projekto pristatymas žodžiu
Jei projektą reikia pristatyti komisijai gyvai, būtina labai gerai tam pasiruošti, reikia juos įtikinti, kad gerai žinote tai ką darote, kad sugebėsite tinkamai išspręsti netikėtas problemas. Nurodykite kas atsakingas už jų sprendimą ir pristatykite jau paruoštą rizikos mažinimo strategiją. Svarbu vartoti tinkamą toną, atidžiai parinkti žodžius ir užduoti prasmingus klausimus. Kalba turi būti trumpa, gerai struktūruota, suprantama, taip pat gebanti sudominti ir įtikinti.
Priklausymas konsorciumams ir bendradarbiavimas
Finansavimą yra lengviau gauti jungiantis į vietines ir tarptautines organizacijas, taip pat bendradarbiaujant su kitų disciplinų atstovais, nes visi projektai, nepriklausomai nuo jų srities (fizikos, chemijos, biologijos, astronomijos, medicinos ir kt.) konkuruoja su lingvistinių tyrimų projektais, todėl jei lingvistai pateiks projektą kartu su fizikais ar biologais sumažins konkurenciją ir turės didesnes galimybę gauti finansavimą. Be to, lingvisto istorija iš fiziko perspektyvos gali atrodyti daug įdomesnė ir originalesnė, kaip ir kultūros paveldas papasakotas iš tunelių architektūros srities, todėl tarpdisciplininis bendradarbiavimas yra ypač aktualus ir skatinamas.
Netrukus turėtų atsirasti nuorodos į šio renginio vaizdo įrašą ir pristatymo skaidres.

Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.