2024-(2029) m. CLARIN-LT konsorciumo nariai, VDU (koordinatorius), VU ir MRU, įgyvendina „Narystės tarptautinėje mokslinių tyrimų infrastruktūroje CLARIN ERIC (Bendrųjų kalbos išteklių ir technologijų infrastruktūra) planą“ (sut. Nr. VS-15). Projektas finansuojamas Lietuvos mokslų tarybos. Projekto vadovas: doc. dr. A. Utka.
CLARIN-LT konsorciumo valdybą sudaro:
Doc. dr. Jurgita Vaičenonienė – Nacionalinė koordinatorė, atstovauja CLARIN-LT nacionalinį konsorciumą tarptautinėje infrastruktūroje, koordinuoja CLARIN ERIC infrastruktūros reikalavimų įgyvendinimą ir siūlomų paslaugų sklaidą nacionaliniu lygmeniu ir atlieka kitas susijusias veiklas.
Prof. dr. Sigita Rackevičienė ir Doc. dr. Rita Juknevičienė – Vartotojų pritraukimo koordinatorės, atsakingos už vartotojų pritraukimo veiklą, skatina vartotojų dalyvavimą CLARIN ERIC inciatyvose ir renginiuose, viešina konsorciumo veiklas, organizuoja vartotojų pritraukimo veiklas, dalyvauja vartotojų pritraukimo komiteto posėdžiuose ir atlieka kitas susijusias veiklas.
Dr. Andrius Puksas – Teisinių reikalų koordinatorius dalyvauja teisinių reikalų komiteto posėdžiuose, aiškina, rengia ir skelbia analizes susijusias su teisiniais ir etiniais klausimais, skelbia CLARIN patvirtintą teisinę ir etinę politiką, prižiūri CLARIN palaikomų licencijų turinį ir atlieka kitas susijusias veiklas.
Narystė CLARIN ERIC infrastruktūroje Lietuvai svarbi tarptautiniu, ekonominiu, socialiniu, moksliniu ir technologiniu požiūriais. CLARIN-LT centras užtikrina galimybę naudotis sukauptais įvairių kalbų skaitmeniniais ištekliais ir technologijomis visoms Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms, taip pat pristato vietinių tyrimų rezultatus tarptautinei auditorijai, užtikrina lietuviškų šaltinių integravimą į bendra-europinę platformą.
Svarbiausios suplanuotos projekto veiklos:
- ● CLARIN-LT saugyklos europinių tarptinklinių ryšių palaikymas ir vystymas (metaduomenų tvarkymas, autentifikacijos palaikymas).
- ● CLARIN-LT Konsorciumo svetainės administravimas ir vystymas (https://clarin-lt.lt).
- ● CLARIN-LT duomenų saugyklos administravimas ir paslaugų portalo palaikyma (https://clarin.vdu.lt/xmlui/; https://corpus.vdu.lt ).
- ● Dalyvavimas CLARIN ERIC nacionalinių koordinatorių forumo ir komitetų posėdžiuose.
- ● Dalyvavimas ir ataskaitų rengimas kasmetinėje CLARIN ERIC Generalinėje asamblėjoje.
- ● Lietuvos tyrėjų dalyvavimas aktualiuose mokslinės seminaruose ar konferencijose (komandiruotės).
- ● Suorganizuoti kasmetiniai CLARIN-LT seminarai, pristatantys centro veiklą.
- ● Žinių centro veikla, teikiant konsultacines paslaugas lietuvių kalbos technologijų vystymo ir pritaikymo praktikoje klausimais.
- ● Suorganizuoti viešinimo ir naujų vartotojų pritraukimo renginiai (Viešojo sektoriaus, akademinių ir verslo vartotojų pritraukimo renginių ruošimas ir informacijos sklaida).
- ● Mokslo straipsnių publikavimas.
- ● CLARIN-LT atviros prieigos saugyklos atnaujinimas.
- ● CLARIN-LT B-tipo centro, pagal nuostatus kuruojančio, atviros prieigos talpyklą, veiklos, sertifikavimo organizavimas, atvirosios prieigos duomenų talpyklos sertifikavimas.
- ● Egzistuojančių, kuriamų atvirųjų duomenų tvarkyba pagal FAIR ir BDAR principus tvarkymas, kontrolė, FAIR principų ir atvirojo mokslo bei atvirųjų duomenų skatinimas bei populiarinimas.
2017 m. CLARIN LT vykdė projektą CLARIN-PLUS, Nr. 676529 (H2020-INFRADEV-1-2015-1) (daugiau informacijos čia), kurio metu surengtas seminaras „Socialinių medijų išteklių kūrimas ir naudojimas“.
2015-2016 m. VDU KLC ir VDU Informatikos fakultetas, kartu su VU ir KTU partneriais vykdė projektą Lietuvos narystė tarptautinėje mokslinių tyrimų infrastruktūroje – „Bendrosios kalbos išteklių ir technologijų infrastruktūra Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciumas (CLARIN ERIC)“. Projekto vadovas: doc. dr. A. Utka.